Kohila VK kasvandik Kertu Laak tegi võimsa välishooaja

kertuKohila Võrkpalliklubis sportlaseteed alustanud ja Audenteses jätkanud Kertu Laak on olnud Kohilale suureks uhkuseks oma noorusele vaatamata juba pikki aastaid. Kertu võrkpallianded avaldusid juba 12-13-aastaselt, kui ta võistlusel osales koos vanemate mängijatega ja väga edukalt, hüüdma hakati teda võrkpalliringkondades “Kohila imelapseks”, kõikjal, kus mängis, saatis teda edu ja parima mängija tiitel. Kertu on kuulunud kahe noortekoondise koosseisu, alguses sidemängijana, pärast ründajana. Verinoorelt alustas ta mängimist Kohila VK naiskonnas, kus juba paari aasta jooksul sai võistkonnas arvestatavaks tegijaks ja suurimaks punktitoojaks. Eelmisel aastal, kui ta lõpetas Audentese SG kuldmedaliga, oli selgemast selgem, et tema koht on välismaal, ükskõik, kui raske meie naiskonnal ka ilma temata edasi on, ei saa ta jääda kodumaale. Tugev Soome meister oli juba paar aastat tagasi Kertule silma peale pannud ja hoolimata teistest pakkumistest valis Kertu Soome LP Viesti, kellega mängiti tänavu ka Meistrite liigas, kus paraku tuli vastu võtta ülinapp kaotus. Soome meistritiitli nimel käis visa võitlus, suuresti tänu Kertu tegevusele läks seeria viiemänguliseks, otsustavas mängus siiski jäi jõudu napiks ja vastu tuli võtta Soome meistriliiga hõbemedal.
Saavutus on väga suur, olla nii suurel võrkpallimaal, nagu seda on Soome, kõrgliigas hõbemedalil, see on tegu, mis rõõmustab väga koduklubi ja kogu Eesti võrkpallisõpru. 16.mail on Kohilas Eesti meistrivõistlused U12 vanusele, Kertu on lubanud tulla sel päeval Kohilasse ja noortega kohtuma, ootame kõiki teisi ka meie parimat sportlast vaatama ja tema muljeid kuulama.
Aitäh, Kertu, imetoredate elamuste eest ning hoiame Sulle pöialt. Sinu treenerid Ingrid Kangur ja Peeter Vahtra ning kogu meie klubi noored ja täiskasvanud.

Leave a Reply