Ajalugu

Kohila asub Raplamaa põhjaserval, Keila jõe kaldal. Võrkpalli on mängitud siinmail ligi 40 aastat. Asi sai alguse 1967. a. Noored veetsid suvel aega lõkkeõhtutel palli tagudes, sügisel moodustati juba nii naiskond kui ka meeskond, kellega hakati osa võtma rajooni karika- ja meistrivõistlustest. Hiljem oli Kohila ümbruses mängimas 6 meeskonda. Nii tegutseti aktiivselt 90. aastateni, siis hakkasid lagunema nii Kohila Kolhoos kui ka Metsamajand, mis avaldas mõju ka võrkpallurite elule. Naiskond lõpetas tegevuse 1992. a, meeskonnad ühinesid ja jätkasid koos treenimist ja võistlustel osalemist.

1999. a. otsustati luua MTÜ Kohila Võrkpalliklubi. Klubi eesmärkideks on ühendada kõiki võrkpallihuvilisi sõltumata vanusest ja mänguoskusest, pakkuda võimalusi treeninguteks nii lastele kui ka täiskasvanutele, võimaldada liikmetel osaleda erinevatel võistlustel maakonnas ning vabariigis ning aidata kaasa valla spordielu mitmekesisemaks muutmisel.

Kohila Võrkpalliklubi on Raplamaal asuv spordiklubi, kus tegeletakse nii noortetöö, harrastajate kui ka tippvõrkpalliga. Kohila VK  ridadesse kuulub mitukümmend liiget ning arvukalt fänne. Klubile kuuluvas Võrkpallikoolis õpib üle 100 lapse, avatud on 7 treeningrühma 1.-12. klassi lastele. 2013. aasta sügisest alustas tööd kõrgliiga naiskond, kes peatreener Peeter Vahtra juhendamisel tuli 2013.a Eesti karikavõitjaks ning 2014 a võitis Balti Liiga ja Eesti meistrivõistlused. Naiskonna koosseisu kuulub nii Eesti rahvuskoondise kui ka Eesti noortekoondiste mängijaid, keda on pärjatud paljude tiitlitega. Märkimisväärseim neist oli Kohila enda kasvandiku, vaid 16-aastase tulevikulootuse Kertu Laagi valimine  2014.a Balti liiga parimaks sidemängijaks.

Kohila naiskond mängib oma kodumänge Kohilas 2004. aastal valminud suures 1500 m2 saalipinnaga spordihoones, mille valmimine andis Kohila võrkpalli arengule tuule tiibadesse, treeningvõimaluste avardumine viis noortetöö uuele tasemele. Klubi tütarlaste võistkonnad liikusid kiiresti Eesti tippu, kõik vanused on olnud väga edukad, viimasel kahel aastal kokku on saalivõrkpalli tiitlivõistluse 18 medalist toodud Kohilasse 13. Noored osalevad juba aastaid igal suvel ka Eesti rannavolle karika- ja meistrivõistlustel, kus on saadud samuti  arvukalt esikolmikukohti, sel aastal tulid U14 tüdrukud Eesti meistriks.  2014. aastal võitsid Kohila väikesed poisid Soome maailmakuulsa turniiril esikoha U10 vanuses, sama vanad tüdrukud tulid hõbemedalile. Lisaks Eesti tiitlivõistlustele osalevad klubi nais- ja meeskonnad ning noortevõistkonnad Raplamaa meistri- ja karikavõistlustel ning paljudel teistel turniiridel. Kohila VK korraldab ise hooaja jooksul 9 oma turniiri ja üritust (Kohila Kap, Kohila Noortekap, Kohila valla meistri- ja karikavõistlused, Suveserv, Laste ja noorte Suveserv, Öövolle, Mudilaste Spordipäev, Jürimarijooks). Kohila VK-le kuulub Kohila Rannavollekeskus, kus viiakse läbi suvel 3 suurt turniiri, juunist augustini toimuvad 10-etapilised Segavolle, Naiste ja meeste Rannavolle ning Lastevolle,  lisaks toimub Kohilas EVF-i poolt korraldatava Credit24 Suvevolle 8 etappi ning Raplamaa Võrkpallilaagri 4 vahetust.

Kohila VK naiskonna peatreeneriga on sõlmitud nelja-aastane leping, töö naiskonnaga jätkub kõrgete eesmärkidega. 2014/15 a osaleb naiskond Eesti kõrgliigas ning Balti Liigas, järgnevate aastate sihid on sobivate võimaluste olemasolul veelgi suuremad.