Põhiturniir lõppes võidukalt!

29025482_1892747957425418_5127400522822713344_nFamila/Võru Võrkpalliklubi pidi naiste Meistriliigas vastu võtma juba kuuenda järjestikuse kaotuse, kui koduväljakul jäädi tiitlikaitsja Kohila Võkpalliklubi/E-Service`i vastu geimivõiduta. Kuigi pidamata on veel üks mäng, sai ühtlasi selgeks põhiturniiri paremusjärjestus ja seega ka veerandfinaalpaarid.

Avageimis sai paremini minema võõrsil mänginud Kohila, kes haaras koguni 10:4 eduseisu. Juhpositsiooni ei saadud siiski kaua nautida, kui võõrustajad asusid ise 14:13 juhtima. Punkt-punktis mindi kuni lõpuni ja kuigi võrulannadel oli kasutada ka kaks geimpalli (enda servil seisul 24:23 ja 25:24), neutraliseerisid külalised mõlemad ja võitsid tasavägise geimi 27:25 tulemusega. Teises ja kolmandas geimis olid jõuvahekorrad selgelt paigas, kui võrulannade saagiks langes vastavalt 12 ja 17 punkti. Sarnane stsenaarium sai teoks ka nädalataguses omavahelises mängus, kui võrulannadel oli avageimis kasutada kaks geimpalli. Kumbagi aga sarnaselt tänasele realiseerida ei suudetud. Teises ja kolmandas geimis jäi Võru juba selgelt Kohilale alla.

Viimastele mängudele omaselt kogusid Kohila esinduse poolel täna enim punkte leegionärid, kes panustasid võitu kokku 39 silma. Gabriela Angelova tõi neist parimana 15 (+12), Yulia Lytvynenko 14 (+11) ja Polina Liutikova 10 (0) punkti. Egle Püvi tõi kõik oma 8 punkti pallingul. Võru naiskonna poolel jõudis kahekohalise resultaadini vaid 10 punkti toonud Brita Saare. Haide Haring assisteeris 8 punktiga. Kui võrulannad realiseerisid vähem kui iga neljanda rünnaku (23,5%), siis kohilannad suutsid sama 36,1-protsendiliselt. Suur oli ka vahe võistkonadede efektiivsusnäitajas, milles Kohila jäi 24-ga plussi, Võru aga kolmega miinusesse. Pallingupunkte teenisid võitjad 14 ja kaotajad 9. Blokis oli omakorda ühe punktiga parem koduvõistkond, kes jäi peale 6-5.

Kümne mänguga 12 punkti kogunud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service kindlustas tänase võiduga põhiturniiri neljanda koha, Famila/Võru Võrkpalliklubil on homse viimase mängu eel viiendana kirjas seitse punkti. Põhiturniirile tõmmatakse joon alla laupäeval, kui Võru naiskond võõrustab kell 13 tabeli teist Tallinna Ülikooli. Vaatamata homsele tulemusele kohtuvad veerandfinaalis TTÜ/Tradehouse (põhiturniiri 3.) ja Audentese SG/Noortekoondis (6.) ning tänased vastased Kohila VK/E-Service (4.) ja Famila/Võru VK (5.). Veerandfinaalseeriad mängitakse kahe võiduni, koha poolfinaalis on juba taganud põhiturniiri kaks edukamat Tartu Ülikool/Eeden ja Tallinna Ülikool.