U16 tüdrukud 1.finaalis!!!

44365120_2308050089219301_8217115032522063872_nU16 vanusega olid pikadja suured plaanid tehtud juba aastaid tagasi ja kõik sujus kenasti, kuni vahetult enne mänge selgus, et kumbki meie ettevalmistatud sidemängijatest ei saa kaasa tulla. Tegime kiired ümberkorraldused, kiidan väga Mari-Lyd, kes oli nõus hüppama tundmatus kohas vette ja tegema seekord sidemängija tööd, samuti võtsime appi Merili, kes oli vaevu paar korda üldse kuueses võistkonnas mänginud, treeningutel keskendunud löökidele, kuid samuti pidi nüüd andma endast võõral positsioonil parima. Mõlemad said ülimalt hästi hakkama, mõlemal jätkus külma närvi ja suurt tahet aidata võistkond võidule.
Võistkondi oli kokku 7, mängud algasid neljapäeval Kiilis ja jätkusid laupäeval Kuimetsas. Neljapäeval võitsime 2 ja kaotasime ühe mängu, kaotus oligi pigem tingitud meie kergest segadusest väljakul, sest olgem ausad, rünnata oskavad paljud, kuid sidemängija kohale asumine nõuab ikka väga head keskendumist, treeneri kuulamist ja mängu lugemist.
Laupäevaks olime end kõvasti kogunud, tüdrukud olid tahtmist täis võita. Paide Ja Tats 2-ga läks lihtsalt, kuid Narvaga nägime 1.geimis palju vaeva, 2. geim kulges juba meie juhtimisel ning kui võit käes, siis oli selline pingelangus, et nutsime seal suurest õnnest kõik.
Saime 1.finaali ehk Eesti 8 parema sekka, kes siis selgitavad omavahel välja kolm medalisti, sellest seltskonnast väljajäämine oleks olnud suur pettumus, sest see vanus meil oma vanuseklassides varasemalt medalitest ilma pole jäänud, va U14 meistrivõistlustel 4.koht.
Natuke statistikat ka Kuimetsas toimunud mängude kohta. Serviässasid lõime kolme mängu peale kokku 32, rünnakuässasid oli 71, mõlemad väga head numbrid. Serviässade liider oli Miia-Mari (10 ässa), rünnakuässadega juhtis Mari-Ly (22), kes tõi need punktid valdavalt oskusliku sööduga vastase tühja kohta, nii, nagu paar aastat tagasi pettis vastased ära meie naiskonna sidemängija Julija Mõnnakmäe:) Miia- Mari lõi punktiks 28 ja Eliisa 18 tõstet.
Parandama peame kaitsemängu, tugevdama veelgi servi, sest see on võidu võti.
Võistkonnas mängisid: Mari-Ly Talas, Miia-Mari Piirmets, Eliisa Neigo, Hannah Laura Rakaselg, Helina Vaikla, Merili Heinaru, Melanie Narjanen ja Rebecca Pent.

Leave a Reply